Vítej na serveru Satelit - Technický magazín
Vyhledávat
Satelit - Technický magazín
Hlavní Menu
  • Domů
  • Témata
  • Sekce
  • Diskuze
  • Zprávy
  • Download
  • WWW odkazy
  • Doporučte nás
  • Seznam uživatelů
  • Váš účet
  • Odešli novinky
  • Statistika
  • Top 10
  • FAQ

  • Naše akce
    Pokud se chcete podívat, jak to vypadalo na akcích, kterých jsem se zúčastnil, tak můžete zde.

    Test zařízení během červnového PA proběhl úspěšně a budeme se tedy těšit na spojení v Polním dnu 2009 pod značkou OL4A z JO60RN.

    Spřátelené weby



    Speednet, s.r.o. Váš spolehlivý ISP v Teplicích






    Kdo je online?
    Satelit si čte 23 hostů a 0 registrovaných návštěvníků.


    Moderováno uživatelem: Vasek
    Satelit - Technický magazín Forum Index » » Příjem satelitních TV » » Nastavení SkyStar1+ProgDVB+Dixie a motoru Stab HH100?
      
    Satelit - Technický magazín Forum Index
    Autor Nastavení SkyStar1+ProgDVB+Dixie a motoru Stab HH100?
    Anonymous
    Nezaregistrovaný uživatel
      Posláno: 2004-01-29 12:13

    Help! Poraďte prosím! Mám SkyStar1, a pořídil jsem si motor Stab HH100. Používám ProgDVB a plugin Dixie. Snažím se to naladit - řídil jsem se návodem od motoru, pak jsem si našel různé jiné návody ale pořád mám problémy. Hlavně mě zarazila jedna věc - podle většiny návodů mám nejdříve nastavil motor a parabolu do jedné přímky a pomocí kompasu to všechno natočit na jih (tzn. aby střed paraboly, motor a osa stožáru byla na jedné přímce sever-jih). To je OK. Protože jsem na zeměpisné délce 14.22 východně, rozhodl jsem se že budu jako první satelit ladit HOTBIRD na 13°E. Proto jsem už pomocí motoru natočil parabolu cca o 1.22 stupně na západ (tam by měl být HOTBIRD) a jemným seřizováním paraboly (bez motoru) jsem se snažil chytit nějaký signál což se mi povedlo. Ale když jsem vyhledal všechny dostupné stanice zjistil jsem, že parabola neukazuje na HOTBIRD (13°E) ale na TELECOM 2C (5,0°W). To mi nedává smysl. Přeci když jsem na poledníku 14.22 východně a dívám se -podle kompasu- přímo na jih, tak bych měl na jihu vidět HOTBIRD na poledníku 13° východně, ne? Další otázka - v návodu jak nastavit SkyStar2 a ProgDVB bylo, že musím v pluginu SS2DiSEqC v položce "Your Earth Station" zadat souřadnice místa kde se nacházím. Já používám SkyStar1 se kterým SS2DiSEqC, takže používám Dixie ale to se na souřadnice místa kde se nacházím neptá, nikam se to zadat nedá. Tomu taky nerozumím - jak potom Dixie ví, kam má motor točit? Přeci nemůže být jedno na kterých souřadnicích jsem? Jestli mi to někdo umíte vysvětlit tak mi moc pomůžete. Jak ladíte motor a parabolu vy? Díky předem!


     Quote
      
    Přeskočit na:


    Všechna loga a obchodní značky jsou majetkem příslušných vlastníků. Komentáře jsou majetkem jejich odesílatelů. Zbytek © 2000 - 2024 Satelit
    Optimální rozlišení 1024 * 768 a HiColor a vyšší