Vítej na serveru Satelit - Technický magazín
Vyhledávat
Satelit - Technický magazín
Hlavní Menu
  • Domů
  • Témata
  • Sekce
  • Diskuze
  • Zprávy
  • Download
  • WWW odkazy
  • Doporučte nás
  • Seznam uživatelů
  • Váš účet
  • Odešli novinky
  • Statistika
  • Top 10
  • FAQ

  • Naše akce
    Pokud se chcete podívat, jak to vypadalo na akcích, kterých jsem se zúčastnil, tak můžete zde.

    Test zařízení během červnového PA proběhl úspěšně a budeme se tedy těšit na spojení v Polním dnu 2009 pod značkou OL4A z JO60RN.

    Spřátelené weby



    Speednet, s.r.o. Váš spolehlivý ISP v Teplicích






    Kdo je online?
    Satelit si čte 25 hostů a 0 registrovaných návštěvníků.


    Moderováno uživatelem: Vasek
    Satelit - Technický magazín Forum Index » » Příjem satelitních TV » » Digitalni satelit - zklamani
      
    Satelit - Technický magazín Forum Index
    Autor Digitalni satelit - zklamani
    Anonymous
    Nezaregistrovaný uživatel
      Posláno: 2004-11-15 09:07

    Musim rict, ze jsem dost zklamany z digitalniho vysilani. Ma samozrejme urcite vyhody, treba programove prehledy jsou skvela vec (zejmena SFI - mam prijimac Technisat Digit), ale to hlavni - kvalita obrazu - je proste horsi nez u analogu. Komprese je na hranici pouzitelnosti a je to videt, casto hodne neprijemne. Je to jak v mnoha dalsi oblastech, komerce a kvantita valcuje kvalitu ...


     Quote
    Valenta

    Joined: Nov 10, 2000
    Příspěvků: 317
    Od:
      Posláno: 2004-11-16 23:30

    No musim uznat, ze to tak je treba u UPC a podobnych levnych firem, ale nikdy jsem se s timto problemem nesetkal u klasickych stanic jak z nemecka tak zapadni evropy. A o placenych zapadnich kanalech uz vubec nemuze byt rec, ze by byl obraz jakkoliv digitalne postizen. Kde jsi problem nejvice pozoroval ?


     Profil  Email  www   Přidat Quote
    Anonymous
    Nezaregistrovaný uživatel
      Posláno: 2004-11-19 13:10

    placene kanaly nemam, koukam na astre na volne programy typu Pro7, VOX, SAT1, DSF, Eurosport a hlavne na regionalni jako Bayern, HR, MDR, Alpha na dokumenty o prirode apod. Ztratu detailu, obcasny neklid ploch a urcitou neprirozenost pocitu z obrazu vnimam na vsech stanicich, i kdyz se to samozrejme lisi podle kvality vysilanych poradu a typu scen. Kadopadne ale jsem presvedcenej ze analog takove kolisani kvality nema. Priklad - Bayern, porad o starozitnostech, kde ukazovali stare rytiny a a mapy. Na analogu vsechno ostre jako britva, detaily ciste, citelne. Na digitalu detaily bud chybejici neb "vymyslene", obraz pri svenkovani neklidny, plochy menave prechazi. Nebo film o prirode - zaber na korunu stromu nebo na pole - na analogu bez problemu, digital zjevne nema dost informaci a vymysli si misto listi nebo travy digitalni mismas.


     Quote
    Valenta

    Joined: Nov 10, 2000
    Příspěvků: 317
    Od:
      Posláno: 2004-11-19 15:23

    Tak popisovanou situaci bohuzel nejsem schopen poradne posoudit, ale pravdepodobne je to osobni dojem. Ja mam doma take jeste analogovy prijimac a vyzkousel jsem si porovnat obraz a proste na mne pusobi digitalni mnohokrat ostreji a stabilneji. Nevim jestli se jedna o konretne vas vadny model nebo dojem ze vsech prijimacu, ale rozhodne s timto zaverem ze sveho subjektivniho pocitu nesouhlasim. Mam moznost sledovat digitalni TV bud na 70 cm doma a nebo na TV LG plasma 110 cm u kolegy a musim uznat ze na velmi tmavych plochach je rekneme lehce znatelny digitalni sum, ale subjektivne by jsem se tomu musel radne venovat abych si toho vsiml. Ale samozrejme dojem z obrazu na kazdeho muze pusobit jinak


     Profil  Email  www   Přidat Quote
    Anonymous
    Nezaregistrovaný uživatel
      Posláno: 2004-12-04 21:35

    Právě včera jsem koupil DVB Metronic 710 CI s 65 cm parabolou, nainstaloval držák, natočil na 19,2 na Astru a nemůžu si kvalitu vynachválit. Nějakých 115 TV nekódovaných programů + dalších 150 rádií. Ještě by to chtělo nějakou kartu na kódované programy, mám v přijímači 2 sloty pro karty.


     Quote
      
    Přeskočit na:


    Všechna loga a obchodní značky jsou majetkem příslušných vlastníků. Komentáře jsou majetkem jejich odesílatelů. Zbytek © 2000 - 2024 Satelit
    Optimální rozlišení 1024 * 768 a HiColor a vyšší