Vítej na serveru Satelit - Technický magazín
Vyhledávat
Satelit - Technický magazín
Hlavní Menu
  • Domů
  • Témata
  • Sekce
  • Diskuze
  • Zprávy
  • Download
  • WWW odkazy
  • Doporučte nás
  • Seznam uživatelů
  • Váš účet
  • Odešli novinky
  • Statistika
  • Top 10
  • FAQ

  • Naše akce
    Pokud se chcete podívat, jak to vypadalo na akcích, kterých jsem se zúčastnil, tak můžete zde.

    Test zařízení během červnového PA proběhl úspěšně a budeme se tedy těšit na spojení v Polním dnu 2009 pod značkou OL4A z JO60RN.

    Spřátelené weby



    Speednet, s.r.o. Váš spolehlivý ISP v Teplicích






    Kdo je online?
    Satelit si čte 20 hostů a 0 registrovaných návštěvníků.


    Moderováno uživatelem: Vasek
    Satelit - Technický magazín Forum Index » » Hardware » » 101 hloupý dotaz od začátečníka
      
    Satelit - Technický magazín Forum Index
    Autor 101 hloupý dotaz od začátečníka
    Anonymous
    Nezaregistrovaný uživatel
      Posláno: 2005-10-17 10:24

    Ahoj, získal jsem starší analogový satelitní komplet - namlsal se a chtěl povíšit na digitál.
    Rád bych přijímal Czechlink a UPS.
    Půjde mi použít něco ze starého??
    Je tam oválná parabola 100x87cm a konvertor ALPS 10,7-12,75Ghz (BSNE8 - 101A). Jaký ne příliš drahý přijímač by jste mi poradili. Díky bermon123@seznam.cz


     Quote
    Anonymous
    Nezaregistrovaný uživatel
      Posláno: 2005-10-19 20:34

    Quote:

    On 2005-10-17 10:24, Anonymous wrote:
    Ahoj, získal jsem starší analogový satelitní komplet - namlsal se a chtěl povýšit na digitál.
    Rád bych přijímal Czechlink a UPS.
    Půjde mi použít něco ze starého??
    Je tam oválná parabola 100x87cm a konvertor ALPS 10,7-12,75Ghz (BSNE8 - 101A). Jaký ne příliš drahý přijímač by jste mi poradili. Díky bermon123@seznam.cz




     Quote
    Valenta

    Joined: Nov 10, 2000
    Příspěvků: 317
    Od:
      Posláno: 2005-10-24 11:46

    Takze antena s konvertorem by mohla byt pouzitelna, to znamena staci koupit jen prijimac. Dale je asi potreba motor (pokud chcete prijimat i CZ link i UPC), ktere vysilaji na rozdilnych druzicich. Dale jakykoliv prijimac s podoporou dekodovani Cryptoworks. Timto systemem jsou ceske programy kodovany. Ceny zacinaji od cca 2500,- coz je asi hodne malo na dnesni ceny ostatniho zbozi. No a v posledni rade abonentskou kartu, to je bud na czechlink cca 3000,- jednorazove a nebo UPC pausalne mesicne od tusim cca 600,- Preju Vam hezke zazitky s digitalni TV.


     Profil  Email  www   Přidat Quote
    Anonymous
    Nezaregistrovaný uživatel
      Posláno: 2005-10-27 15:43

    nebylo by možné - levnější a jednodušší místo motoru použít druhý trošku "vyosený" konventor. Možná je to hloupý dotaz protože ani v nějmenším netuším kolik stupňů je mezi astrou a eurobirdem - UPC a Czechlinkem??


     Quote
    Valenta

    Joined: Nov 10, 2000
    Příspěvků: 317
    Od:
      Posláno: 2005-10-27 17:08

    No mozna jen o malinko levnejsi, za konvertor das tak 250,- a za DiSeq preminac take tak 200,- a za motor das tak 1300,- ja bych sel spis do tohoto. Navic jeste musis koupit nejaky drzak na konvertory a o taky bude neco stat. Ale fakt, ze to bude reaagovat na prepnuti programu ihned a ne jako motor s chvilickou zpozdeni.


     Profil  Email  www   Přidat Quote
    Anonymous
    Nezaregistrovaný uživatel
      Posláno: 2005-10-28 14:01

    [Prosí Tě, kde se dá zjistit "kurz" nebo směr a taky úhel do výšky pro jednotlivé satelity - zajímá mě teda astra vůči tomu eurobirdu - stačí při přechodu z jedné na druhou natáčet anténu jen dokola nebo jsou posunuté i výškově??


     Quote
    Anonymous
    Nezaregistrovaný uživatel
      Posláno: 2005-10-29 00:29

    Tak jsem se právě dočetl že celá tahle debata o posunu UPC-czech link nebo Astra-eurobird je už bezpředmětná a nemá cenu upravovat přijímač protože:

    http://www.czech-tv.cz/ct/technika/vysilani.php
    Upozornění pro diváky, kteří přijímají vysílání programů ČT ze satelitu EUROBIRD 1:


    Vzhledem ke skutečnosti, že 30.ledna 2006 bude ukončen provoz českých programů na satelitu Eurobird 1 a vysílání převedeno na satelit Astra 3A, upozorňujeme satelitní diváky na nutnost přetočení antény na novou pozici (posun západním směrem) a naladění na nové parametry. Přeladění a přetočení antény je možné provést již nyní, neboť bylo oficiálně zahájeno souběžné vysílání ze satelitu Astra 3A již od 10. 10. 2005.

    Jinak díky za odpovědi


     Quote
      
    Přeskočit na:


    Všechna loga a obchodní značky jsou majetkem příslušných vlastníků. Komentáře jsou majetkem jejich odesílatelů. Zbytek © 2000 - 2024 Satelit
    Optimální rozlišení 1024 * 768 a HiColor a vyšší