Vítej na serveru Satelit - Technický magazín
Vyhledávat
Satelit - Technický magazín
Hlavní Menu
 • Domů
 • Témata
 • Sekce
 • Diskuze
 • Zprávy
 • Download
 • WWW odkazy
 • Doporučte nás
 • Seznam uživatelů
 • Váš účet
 • Odešli novinky
 • Statistika
 • Top 10
 • FAQ

 • Naše akce
  Pokud se chcete podívat, jak to vypadalo na akcích, kterých jsem se zúčastnil, tak můžete zde.

  Test zařízení během červnového PA proběhl úspěšně a budeme se tedy těšit na spojení v Polním dnu 2009 pod značkou OL4A z JO60RN.

  Spřátelené weby  Speednet, s.r.o. Váš spolehlivý ISP v Teplicích


  Kdo je online?
  Satelit si čte 55 hostů a 0 registrovaných návštěvníků.


  Provozní VKV aktiv
  (646 počet slov v textu)
  (Přečteno: 4122 krát)    Upravit pro tisk  Provozní VKV aktiv


  Český radioklub vyhlašuje od 1.ledna 1995 nové podmínky Provozního aktivu na pásmech VKV a to od pásma 144 MHz do pásma 10 GHz včetně. Závod se koná každou třetí neděli v měsíci od 08.00 UTC do 11.00 UTC.

  Soutěžní kategorie :

  SINGLE OP.- stanice obsluhované vlastníkem licence pro jednotlivce, bez jakékoliv cizí pomoci během závodu. Cizí pomocí během závodu se rozumí vlastní obsluha vysílacího a prijímaciho zařízení, směrování antén, vedení deníku a přehledu stanic se kterými bylo pracováno a podobně.

  MULTI OP. - stanice s klubovou volací značkou obsluhované jedním nebo více operátory, případně stanice s individualní volací značkou s cizí pomocí v souladu s povolovacími podmínkami.
  1. 144 MHz - single op. 7. 2.3 GHz - single op.
  2. 144 MHz - multi op. 8. 2.3 GHz - multi op.
  3. 432 MHz - single op. 11. 5.7 GHz - single op
  4. 432 MHz - multi op. 12. 5.7 GHz - multi op.
  5. 1.3 GHz - single op. 13. 10 GHz - single op.
  6. 1.3 GHz - multi op. 14. 10 GHz - multi op.


  Čísla kategorií 9, 10 jsou rezervována pro případné pásmo 3.4 GHz

  KÓD - předává se RS nebo RST, pořadové číslo spojení počínaje číslem 001 a WW-lokátor. Do t o h o t o závodu platí i spojení se stanicemi, které nezávodí a které nemusí, ale mohou předávat číslo spojení. Tyto stanice musí soutěžící stanici předat RS nebo RST a WW-lokátor. Do závodu si lze započítat s každou stanicí na každém soutěžním pásmu jen 1 platné spojení. Každá stanice smí mít v jednom daném okamžiku na jednom pásmu pouze jeden signál.

  BODOVÁNÍ - za spojení se stanicí ve vlastním velkém čtverci WW-lokátoru (prvá 2 písmena a následující 2 čísla) se počítají dva body. V sousedních velkých čtvercích jsou jsou to tři body a v dalších pásech vždy o jeden bod více než v pásech předchozích.

  NÁSOBIČE - velké čtverce WW-lokátoru se kterými bylo během závodu pracováno a to na každém pásmu zvlášť.

  VÝSLEDEK - je dán součtem bodů za spojení vynásobený součtem násobičů a to na každém pásmu zvlášť.

  HLÁŠENÍ z jednotlivých kol se posílají nejpozději pátý den po závodě, to jest první pátek po závodě, na adresu vyhodnocovatele. Hlášení z každého pásma a z každé kategorie musi obsahovat: Název závodu, měsíc a rok jeho konání, značku soutěžící stanice, kategorii a pásmo, lokátor ze kterého stanice pracovala během závodu, počet platných spojení, počet bodů za spojení, počet nasobičů a celkový počet bodů. Součet bodů za spojení vynásobený součtem nasobiču nám dá výsledný počet bodů, který na hlašení výrazným způsobem označte (podtržením, orámovaním a podobně) a to za každé pásmo zvlášť. Hlašení musí dále obsahovat podepsané čestné prohlášení, že byly dodrženy povolovací a soutěžní podmínky a že údaje v hlašení jsou pravdivé. Každé kolo provozního aktivu bude vyhodnoceno zvlášť a koncem roku bude provedeno vyhodnocení celoroční, do kterého budou každé soutěžící stanici v každé kategorii na každém pásmu započteny výsledky z jednotlivých kol, ve kterých byla hodnocena.

  DIPLOMY obdrží vítěz každé kategorie na každém pásmu, případně první tři stanice z každé kategorie, ve které bude hodnoceno více než 15 stanic.

  Provozní aktiv na VKV bude vyhodnocovat radioklub OK1KPA a hlášení je třeba zasílat na adresu OK1MNI:
  Miroslav Nechvile
  U kasaren 339
  533 03 DASICE v Čechách

  nebo via PR na OK1KPA @ OK0PHL. Pokud nedostanete od OK1KPA potvrzení do několika dnů, tak hlašení zašlete znova, s upozorněním na tuto skutečnost.

  Zpracoval OK1MG
  [ Zpět na Podmínky závodů | Seznam sekcí ]


  Všechna loga a obchodní značky jsou majetkem příslušných vlastníků. Komentáře jsou majetkem jejich odesílatelů. Zbytek © 2000 - 2022 Satelit
  Optimální rozlišení 1024 * 768 a HiColor a vyšší